Прокуратурата е повдигнала обвинение в убийство при условията на опасен рецидив

...
Прокуратурата е повдигнала обвинение в убийство при условията на опасен рецидив
Коментари Харесай

Прокуратурата и СДВР за убийството в София: Касае се за психопат, който напада беззащитни жени

Прокуратурата е повдигнала обвиняване в убийство при изискванията на рисков рецидив на задържания за гибелта на 77-годишна жена в столичния квартал " Младост ". 

 

В случая става дума за рисков рецидив. Въпросния причинител е лежал 19 години в пандиза. Има голям брой осъждания, в това число и за ликвидиране. Задържан е за 72 часа. Ще се желае неговото непрекъснато задържане. Експертиза ще откри дали закононарушението е осъществено с особена свирепост. Това съобщи на брифинг зам.-градският прокурор на София Иво Илиев, съобщи Novini.bg.

 

Смъртта е породена от многократни удари с ръце в главата на жертвата, посочи той. Очевидно се касае за умопобъркан, който атакува беззащитни дами, посочи прокурорът.

 

По думите му измежду предходните му незаконни прояви са кражба, грабежи, изнасилвания и ликвидиране. " Жертвата и нападателя не са се познавали. Има отнети движимости, само че не може да се приказва за обир. Няма данни за полово посягане. За действието се плануват следните санкции - от 15 до 20 години затвор, пожизнен затвор или пожизнен затвор без подмяна ", добави той.

 

Според старши комисар Любомир Николов от СДВР задържаният е декларирал, че ще прави нови убийства, тъй като желае да се върне в пандиза.

 

По-рано стана ясно, че задържаният за убийството на 77-годишна жена в София е бил освободен на 2 септември от пандиза.

 

Тялото на убитата жена беше намерено в понеделник в столичния квартал „ Младост 1 ”, а часове по-късно в непосредствена непосредственост до мястото на престъплението беше арестуван мъж, обвинен за престъплението. Жената била гола, а по натрупа имало следи от принуждение. Първоначалният оглед сподели, че е била влачена, с разкъсани дрехи и разпилени движимости. Една от версиите е, че е била убита поради обир.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР